ZŠ s MŠ Čebovce - Alapiskola és Óvoda Csáb

 

Pre žiakov

Triedy, rozvrhy, fotky, aktuality pre žiakov našej školy, ...

 

Pre rodičov

Aktuality pre rodičov, o škole, organizácia vyčovania, ...

 

Pre učiteľov

Aktuality, materiály, dokumenty, odkazy, ...

Aktuality
Škultétyho Zornička 2017
Streda, 12 Apríl 2017

V jedno pekné utorňajšie popoludnie sa naši recitátori opäť zišli na školskom kole v prednese poézie a prózy Škultétyho Zornička. V rámci danej súťaže máme tri kategórie. V prvej kategórii mohli súťažiť žiaci 2.- 4. ročníka, v druhej kategórii žiaci 5.- 6. ročníka a v tretej starší žiaci.  Na školskom kole sa nám predviedli: Natália Záhorecová, Michal Tóth, Monika Pajerová, Dominika Peterecová, Sofia Borošová, Kristínka Balgová, Natália Jakabová a Matej Hulec. Všetci podali vynikajúci výsledok, naučili sa svoje prednesy naspamäť, za čo im patrí obrovská pochvala. Monika Pajerová, Kristínka Balgová, Natálka Záhorecová, Natálka Jakabová a Maťko Hulec nás budú reprezentovať na okresnom kole 20.4.2017 vo Veľkom Krtíši. Tešíme sa na ich výkony a držíme im palce!

 
Netradičná hodina literatúry v 5.A 2017
Streda, 12 Apríl 2017

Piataci sa v rámci hodiny literatúry kreatívne zabavili a nacvičili si rôzne divadielka. Bábková hra je obľúbeným literárnym druhom, a preto sa aj naši žiaci zapojili do tvorby, výroby a nácviku nejakej obľúbenej rozprávky. Hodina sa všetkým veľmi páčila, výkony sme ohodnotili potleskom a dobrou známkou.

GALÉRIA

 
Vynášanie Moreny 2017
Streda, 12 Apríl 2017

Jeden z najarchaickejších zvykov, ktorý sa zachoval do dnešných čias. Koná sa koncom zimy a vyjadruje túžbu ľudí skoncovať s chladným počasím a privolať teplé lúče slnka.

Tento zvyk má korene v predkresťanskom období, keď ľudia verili, že prírodu ovládajú nadprirodzené sily, ktorých konanie možno ovplyvniť. Týmto silám pripisovali aj striedanie ročných období.

Morena symbolizovala zimu, preto ak ľudia chceli, aby prišla jar, museli ju utopiť v potoku alebo upáliť. Mala podobu slamenej figuríny oblečenej do ženských šiat, ktorú niesli mladé devy so spevom k potoku. Aj my sme si v duchu ľudových tradícií privolali jar a rozlúčili sa so zimou.

GALÉRIA

 
Zumbou proti rakovine 2017
Piatok, 07 Apríl 2017

Dievčatá zo 7.A triedy sa  zúčastnili podujatia „Zumbou proti rakovine“ a tým reprezentovali našu školu v SOŠ Želovce. Akcia sa uskutočnila  pri príležitosti Dňa narcisov a všetci zúčastnení podporili okrem svojho zdravia aj zdravie iných.

 
Spoločné čítanie rozprávky 2017
Štvrtok, 06 Apríl 2017

Aj naša škola sa zapojila do spoločného čítania rozprávky zorganizovaného  v základných školách na celom území Slovenska Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR.
Cieľom tejto aktivity bolo zatraktívnenie čítania kníh medzi žiakmi, posilnenie pocitu spolupatričnosti, súdržnosti, podpora vzájomného spoznávania sa a odbúravanie predsudkov voči iným ľuďom.
MŠVVaŠ SR odporučilo na spoločné čítanie rozprávku autorky Daniely Hivešovej-Šilanovej: Vtáčatko Koráločka. Literárne dielo je preložené aj do jazykov národnostných menšín na Slovensku. Spoločné čítanie sa uskutočnilo dnes, 6. apríla 2017 od 8:30 hod. vo všetkých triedach, pri príležitosti Medzinárodného dňa Rómov.

 
<< < 2 4 5 6 7 8 9 10 > Koniec >>

Stránka 2 z 82
SlovenčinaMagyar

Vybavenie školy

- Telocvičňa
- Multifunkčné ihrisko
- Odborné triedy (Fyzika, Chémia)
- Jazykové triedy
- Počítačové triedy
- Multimediálne triedy
- Knižnica
- Jedáleň
- Školský klub
- Materská škola

PARTNERI
Obec ČebovceFarnosť Čebovce
SPEVOKOL SZEDERA FÁBIÁNAFestivál ÚDOLIE SVITANÍ
SZEVÁMCSICS
OZ GERUŠAOPENnet.sk - Webdesign, E-shop, Webhosting

Fotky zo života školy

Naša anketa

Čo by ste radi privítali v škole?
 

Partner v informatike

OPENnet.sk - WEBdesign & Solutions

Projekty

PRINED
PRINED


Webdesign, Tvorba web stránok
OPENnet.sk